LIPOSUKCJA KAWITACYJNA

Liposukcja ultradźwiękowa to nowoczesny zabieg, dzięki któremu można stracić kilka centymetrów np. w obwodzie bioder czy ud.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej oraz cellulitu najczęściej w takich okolicach ciała jak brzuch, uda czy pośladki. Jest zalecana przede wszystkim dla osób, którym nie udało się pozbyć zbędnych kilogramów, mimo stosowanych diet i ćwiczeń i tłuszczowa nie zniknęła z określonych miejsc ciała.

Liposukcja ultradźwiękowa to metoda opierająca się na używaniu energii ultradźwiękowej do dokładnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających. Nowa technika liposukcji jest wynikiem najnowszych badań nad ultradźwiękami. Przy tym zabiegu istotne jest, że energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Jest to na tyle precyzyjne, że nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia ponieważ jest bezbolesny. Jedyny odczuwalny dyskomfort to dźwięk pracującej głowicy wysyłającej ultradźwięki a skutkiem ubocznym może być delikatne zaczerwienienie.

W trakcie zabiegu na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja, której celem jest rozbicie komórek tłuszczowych a następnie przekształcenie ich w emulsję. Ultradźwięki oddziaływują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć.

Wibracja ultradźwiękowa prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych, a to redukuje ich ilość. Uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała na kilka sposobów - poprzez gruczoły potowe, układ limfatyczny i naczyniowy. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie produkty zabiegu docierają do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe ulęgają identycznej przemianie jak tłuszcz pochodzący z pokarmów.

Wskazania:

  • cellulit 1 i 2 stopnia,

  • nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa,

  • przy kuracjach odchudzających i oczyszczających organizm.


Przeciwwskazania:

  • ciąża,

  • cukrzyca,

  • części metalowe np. rozrusznik serca, proteza.

 

Częstotliwość zabiegów: 1-2 raz w tygodniu

Umów się na wizytę

tel.  510 174 119

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:  11.00 - 19.00

Sobota: po wcześniejszym uzgodnieniu

Tilea Instytut Zdrowia i Urody Ewa Olszewska   

ul. gen. Władysława Sikorskiego 57

11-400 Kętrzyn